Domuz Gribi için dezenfeksiyon uygulaması

Yeni Nesil dezenfektan Dezavid YD, yer ve yüzeylerde son derece etkili konsantre dezenfektandır.

Mikrobiyolojik etkisi yurt içi ve yurt dışında çeşitli üniversitelerde ve laboratuarlarda yapılan testler ile kanıtlanmıştır.
Dezavid YD, T.C Sağlık Bakanlığınca onaylı olup GOST Sertifikalı ve TSE belgeli üründür. QAC (Kuarterner Amonyum) esaslı dezenfektandır.

Mycrobacterium tuberculosis dahil, mantar çeşitleri
ve HIV, H5N1 (Kuş gribi) ve Hepatit gibi virüslere karşı etkilidir.
Ekolojik olan Dezavid YD, doğada kolayca yok olmakta,
sağlığınızı korurken çevreye de zarar vermemektedir.

Dezavid YD
içeriğindeki hammaddeler Avrupa Birliği Yönetmeliklerine (OECD - Guideline) uygun olarak %80'den fazla 'Biyolojik olarak parçalanabilme' özelliğine sahiptir.

Konsantre ürünler ile verilen dozajlama pompaları ile ürünün Kullanıma Hazır solüsyon haline getirilmesi son derece pratik ve dezenfektanların sık kullanıldığı alanlar için ekonomiktir.

Genel Özellikler

 • Konsantre Üründür
 • Berrak ve sıvı haldedir.
 • Ph değeri :6,0±1,0

  Antimikrobiyal Özellikler
  Bakterisid (Eschenchıa Coli, Mycobacterium Tuberculosis dahil)
  Fungisid (Candida Albicans gibi mantarlar)
  Virüs inaktivite edici (Hepatitis B/HIV, H5N1 ve Polio gibi virüsler dahil)

  Kullanım Alanları
 • Hava alanları,terminaller,liman ve alışveriş merkezleri gibi alanların zeminlerinde,umumi tuvalet ve lavabolarda,
 • Yer, duvar, ortam, mobilya ve benzeri eşyaların dezenfeksiyonunda,
 • Hastanelerde,mobilyalarda,oturma ünitelerinde,hasta odalarının zemin,banyo,tuvalet,duvar ,cam ve yataklarında,
 • Solaryum Merkezleri ve Güzellik Salonlarında,zeminlerde,solaryum cihazlarında,soyunma odalarında,oturma ünitelerinde,buhar odalarında,sauna ve hamamlarda ve diğer alet ve ekipmanlarda,
 • Veteriner veya petshoplarda kafeslerde, mobilyalarda,operasyon masalarında,
 • Spor Merkezlerinde, Fitness aletlerinde, soyunma kabinlerinde, havlularda,
 • Otellerde, Restaurant ve mutfaklarda tezgahlarda, kesme tahtalarında,soğuk hava depolarında,servis ve yemek masalarında,catering araç içlerinde,mutfak ekipmanlarında son derece etkili,ekonomik ve zararsız dezenfektandır,
 • Ayrıca Hastane, Güzellik Salonu,Veteriner,Otel ve Restaurant gibi sektörlerde,personel kıyafet ve maskelerinin dezenfeksiyonunda da etkilidir,

  Neden Dezavid YD?
 • T.C Sağlık Bakanlığınca onaylı, TSE ve GOST sertifikalı dezenfektandır;
 • Klor, Fenol ve Aldehit içermeyen Dezavid YD toksikolojik açıdan sakıncalı değildir, sağlık açısından kullanımı uygundur, bu sebeple hassas bölgelerde dahi kullanılır;
 • Göz, cilt ve solunum yollarına zararlı etkisi yoktur,
 • Alerjik reaksiyonu tetiklemez,
 • Aktif maddeleri insan ve çevre sağlığına zararlı değildir, doğada kalıntı bırakmaz;
 • Materyal koruyuculu preparattır, Ahşap, plastik, cam, silikon, seramik, lastik, deri ve porselen gibi yüzeylere zarar vermez;
 • Mikroorganizmaların oluşumuna karşı uzun süre etkilidir; Kuvvetli formulasyonu sayesinde uygulandığı yüzeylerde, 24 saat süreyle biyolojik aktivasyonu engeller,
 • Her türlü suda etkinliğini sürdürür;
 • Ekonomiktir ve küçük dozlarda kullanılır;
 • Kokusuz ve renksizdir;
 • Uygulamada özel kıyafetler ve preparatlar kullanmaya gerek yoktur, durulama gerektirmez,
 • Pulverizasyona uygundur,
 • İş gücünü, kimyasal madde ve su tüketimini azaltır.

  Kullanım Şekli
 • Kullanım yerine göre % 0,25 - 2 oranında sulandırılarak kullanılır. Diğer bir deyişle, 1lt. konsantre üründen kullanım yerine göre 50lt-400lt. kullanıma hazır solüsyon elde edilir.

  Uygulama Methodları
 • Silme
 • Spreyleme
 • Yıkama
  TÜM KAPALI ALANLARDA UZMAN EKİPLERİMİZLE 24 SAAT DEZENFEKSİYON HİZMETİ VERMEKTEYİZ
 •  

  DOMUZ GRİBİ

  1- Domuz Gribi Nedir ? Nasıl bulaşır ? Belirtileri Nelerdir ?

  Domuz gribi, normalde domuzlarda görülen A tipi grip virüsünün yol açtığı bir solunum hastalığı olarak biliniyor ve bu hastalık hızla yayılabiliyor. Domuz gribi domuzdan insana ve insandan insana bulaşabiliyor. Virüse karşı insanın doğal bağışıklığı bulunmuyor.

  ÖNEMLİ NOT: SOS dezenfeksiyon firması olarak TÜM KAPALI ALANLARIN(SAĞLIK,EĞTİM KURULUŞLARI VS) NİN DOMUZ GRİBİNE KARŞI DEZENFEKSİYONU konusunda Uzman Personellerimiz ile 24 saat hizmet vermekteyiz.Kapalı alanlarda Hava ve Tümbölgeleri dezenfekte edip virüsten arındırmamız için (0224) 452 48 02 ve (0224) 452 13 38 numaralı telefonlardan bizimle irtibata geçebilirisiniz.

  Virüs solunum yoluyla bulaşıyor.

  Domuz gribinin belirtileri, insanlarda görülen grip belirtilerine benzerdir. Bunlar:

  · Ateş,

  · Öksürük,

  · Boğaz ağrısı,

  · Yaygın vücut ağrısı,

  · Baş ağrısı,

  · Üşüme ve

  · Yorgunluk

  gibi belirtileri içermektedir. Bazı vakalarda kusma ve ishal de görülebilmektedir.

  Öksürük ve hapşırma yoluyla, hasta kişinin tükürük zerrecikleri havaya yayılarak sandalye, masa gibi yüzeylere bulaşabilir. Kişi virüsün bulaştığı bir yere dokunduktan sonra ellerini ağzına, gözlerine veya burnuna sürerse virüs bulaşabilir. Bu yüzeylerde virüsün ne kadar süreyle canlı kalabileceğini etkileyen ısı, nem oranı, yüzey niteliği gibi pek çok faktör söz konusudur. Hasta kişinin temasının olduğu bu yüzeylere dokunulmamalı, herhangi bir sebeple dokunulduysa eller yıkanmalıdır.

  2- Domuz Gribiyle Nasıl Savaşılır ?

  Öksürürken veya hapşırırken ağzınızı ve burnunuzu kağıt mendil ile kapatınız. Mendili kullandıktan sonra çöpe atınız.

  Ellerinizi sık sık dezenfektanlı sabun ve suyla, özellikle öksürdükten veya hapşırdıktan sonra, yıkayınız. Su ve sabunun olmadığı noktalarda, alkol bazlı el dezenfektanları da etkilidir. Kolay ulaşılabilen kağıt mendiller, su, dezenfektanlı sabun,alkol bazlı el dezenfektanı vs lerle sağlayınız.

  Gözlerinize, burnunuza, ağzınıza dokunmaktan kaçınınız. Bu yolla virüslerin yayılmasını engelleyebilirsiniz.

  Elle sıklıkla temas edilen yüzeylerin (tezgâh üstleri, yazar kasalar, kapı topuzları, bankolar, telefonlar, asansör panelleri,merdiven demirleri vb.) iyice temizlenmesi ve dezenfekte edilmesi gerekir.Bir araştırma, virüslerin genel yüzeylerde 2-8 saat yaşayabildiğini ve insanı etkileyebildiğini göstermiştir. Dezavid YD  kons. gibi ürünler, H1N1 gibi virüslere karşı etkilidir.

  Tabak takımlarını ve mutfak aletlerini sanayi tipi bulaşık makinesinde temizlenmesi gerekmektedir. Deterjan ve durulama maddesi tavsiye edilen dozlarda kullanılmalıdır. Son durulama sıcaklığının 80 dereceyi geçmesini sağlanması gerekir. Isı ve deterjan kombinasyonu kirlerden arındırma için yeterli olacaktır.

  Müşteri değiştikçe masa örtülerinin değiştirilmesine veya masanın silinmesine de özen gösterilmelidir. En iyisi, yiyecekle temas eden alanların temizliğinde kullandığınız prosedürü takip edin.

  Ortak lavabolar ve tuvaletler günde en az bir defa Dezavid YD ile iyice temizlenmeli ve dezenfekte edilmelidir. Elle temas edilen yüzeylere özel özen gösterilmeli ve temizlik sıklığı artırılmalıdır.

  Temizlik ve dezenfeksiyon sırasında eldiven kullanın. Temizlik öncesi ve sonrasında, ayrıca depo, hazırlık ve servis alanları arasında gidip gelirken eldivenleri değiştirin ve elleri yıkayın.

  Çift kova tekniği, temizleme solüsyonunun sıkça değiştirilmesi, püskürtme bazlı uygulamalar ve renk kodlu aletlerin kullanılması tesis dâhilinde mikrobun yayılmasını  önler.

  Hasta personeli evde kalmak için teşvik ediniz ve esnek izin politikaları sağlayınız.

  Uygun noktalara asılacak eğitici posterlerle iş yerinde enfeksiyon kontrol uygulamalarını teşvik ediniz ve personele, doğru el yıkama, solunum hijyeni, öksürme konularını hatırlatınız.

  Çalışanlara, eğer hamilelerse veya diyabet, kalp hastalığı, astım, amfizem gibi kronik hastalıkları varsa özel bakım gerektirebilecek durumlar için ilgili doktorlarıyla görüşmelerini tavsiye ediniz.

  3- Ya Çocuklarımız ? Okullardaki Tehlike !

  Domuz gribinin ne kadar büyük felaketlere yol açabileceği zamanla anlaşılıyor. Dilerseniz son günlerde karşımıza çıkan -ülkemizden- haber başlıklarına bir göz atalım:

  · Bilkent üniversitesine bağlı Bilkent Laboratory & International School’da (BLIS) “domuz gribi” tespit edildi..

  · Aile boyu domuz gribi

  · Büyükelçilik okulunda domuz gribi tatili

  · Diyarbakır’da ‘Domuz gribi‘ vaka sayısı 23′e ulaştı

  · Vali Güler: İstanbul’da 235 kişide domuz gribi tespit edildi

  Domuz Gribinden 1 kişi öldü...

  4- Dezenfeksiyon Nasıl Yapılır ?

  Dezenfeksiyon (Fr. desinfection) salgın hastalıklarla savaşmak için patojen mikropların yok edilmesidir. Dezenfeksiyon sterilizasyon demek değildir. Sterilizasyon korunmaya çalışılan ürüne bulaşabilecek patojen olan ya da olmayan tüm mikroorganizmaların yok edilmesidir. Sağlıklı olduğu halde mikrop taşıyanların çokluğu ve bulaşıcı hastalıkların belirsiz biçimlerinin sıklığı nedeniyle dezenfeksiyonun etkisi kısıtlıdır. Özellikle dolaysız ve büyük bulaşmaları sınırlar.

  Dezenfeksiyon ya hastalık sırasında ya da hastalık sonrasında uygulanır. Yalnız hastaya, onun dokundugu nesnelere, çamaşırına, tükürdüğüne, dışkısına değil, onu tedavi eden personele, ziyaret eden kişilere, yattığı odaya, eşyaya, duvarlara ve döşemeye de uygulanmalıdır. Kapalı yerlerin dezenfeksiyonu buharla yada püskürtülebilecek antiseptik eriyikle yapılır. Eşyaların dezenfeksiyonu genellikle buharla ya da kuru ısıyla çalışan eütvlerle ya da dezenfektan gazlarla yapılır. Bildirilmesi zorunlu hastalıklarda (tularemi, besin zehirlenmeleri ve tetanos dışında) dezenfeksiyon zorunludur.

  5- İrtibat Numaralarımız ve Adresimiz

  ÖNEMLİ NOT: SOS dezenfeksiyon firması olarak TÜM KAPALI ALANLARIN(SAĞLIK,EĞTİM KURULUŞLARI VS) NİN DOMUZ GRİBİNE KARŞI DEZENFEKSİYONU konusunda Uzman Personellerimiz ile 24 saat hizmet vermekteyiz.Kapalı alanlarda Hava ve Tümbölgeleri dezenfekte edip virüsten arındırmamız için (0224) 452 48 02 ve (0224) 452 13 38 numaralı telefonlardan bizimle irtibata geçebilirisiniz.

  Domuz gribi şüpheli bir kişi ile temastan sonraki 7 gün içinde kendinizde yukarıda sıralanan hastalık belirtileri olduğunu hissederseniz hemen bir doktora başvurmalısınız. Doktorunuz herhangi bir teste ya da tedaviye ihtiyacınızın olup olmadığına karar verecektir.

  Eğer hastalandıysanız veya hastalık belirtilerini gösteriyorsanız evde istirahat ediniz ve çevrenizdeki kişilerden de onlara bulaştırmamak için uzak durunuz.

  24 SAAT HİZMET

   
  Bu Site Sorunsuzhosting Tarafindan Host Edilmektedir